Yapay zeka destekli fotoğraf uygulaması geliyor

Microsoft tarafından geliştirilen Pix Camera uygulaması yapay zeka desteğiyle geliştirildi. Günlük kullanımda bir çok yeni özelliği içinde bulunduran uygulama artık indirilebilir durumda.


Her yeni teknolojik gelişmenin çoğunda yer alan yapay zeka artık fotoğraf uygulamalarında da karşımıza çıkmaya başladı. Microsoft tarafından geliştirilen Pix kamera uygulaması yapay zekanın nimetlerinde yararlanmak üzere oluşturuldu. Pix camera uygulaması sizin gündelik hayatta daha iyi ve net fotoğraflar çekmeniz için yazıldı. Çektiğiniz fotoğrafı kendisi yapay zekayı kullanarak netleştiriyor ve iyileştiriyor.

DOKÜMAN ÇEKİMLERİNİ DE DÜZELTİYOR

Kopyasını çıkartmak istediğiniz bir doküman olduğunda yada bir dokümanı sanal ortama atmanız gerektiğinde size yardımcı olan bir çok uygulama Google Play Store’da ve App Store’da mevcut ancak Pix Camera uygulaması bunu bir adım öne taşıyarak yapay zekadan yardım alıyor. Okunmayan yerlere dikkat harcayıp sanki taratılmışçasına size sunuyor. Uzak mesafeden çektiğiniz fotoğrafları daha net ve okunabilir yapabiliyor. Kamera desteğinin kullanımda çok önemli olduğunu dile getiren uygulamayı deneyimlemiş kullanıcılar Apple iPhone 7 tarafından daha çok 5 yıldız yorumlar almış durumda.

ŞİMDİLİK SADECE APP STORE’DA

Uygulamanın Apple ürünler için olan versiyonu iOS cihazlarda kullanılmak üzere App Store’da indirilebilir durumda. Android kullanıcıları için henüz indirilebilir olmayan uygulama yakında Google Play Store’da da yerini alacak. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek olan Pix Camera uygulamasının tüm platformlarda ne zaman aktif olacağı ise henüz netleşmiş değil.  iOS ve Android tabanlı akıllı mobil cihazlarda yapay zeka kullanan bu denli profesyonel bir uygulamanın da çok az olduğunu ekleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın