Yapay zeka ile yapılan ilk video klibi ortaya çıktı

Yapay zeka teknolojisi ile yapılan ilk müzik klibi birçok efekt ve özel görüntü içeriyor. Yüz ifadeleri tamamen kendisi yapan yapay zeka hoş bir klip sunuyor.


Yapay zeka gün geçtikte hayatımızın her köşesine girmeye başladı. Son zamanlardaki yeni gelişme ise yapay zeka teknolojisiyle birlikte yapılan müzik video klipleri. Chris Lee isimli pop yıldızının “Rainy Day, But We Are Together” şarkısının klibi yapay zeka desteğiyle çekildi. Yapay zeka teknolojisiyle çekilmiş ilk müzik klibi olan bu videoda ilginç bir yöntem kullanıldı. Yapay zekaya verilmiş olan bir yüz görüntüsü, şarkının içinde geçen söz ve duygulara göre kendi kendi çeşitli efekt ve mimikler aldı. Su damlaları ve parlayan yıldızlar gibi özel efektleri de yapay zeka tamamen kendisi müziğin akışına göre kendisi belirledi.

Klibi çeken yönetmen ve kameramanlar ise klipte yapay zekanın yarattığı özel efektleri kendi sanatsal görüşleriyle çekerek video klibi oluşturdular. 3 Boyutlu bir görsel üzerinde başlayan klipte gördüğünüz tüm yüz hareketleri tamamen yapay zeka ürünü. (Chris Lee kendi dans ediyor, hareketler yapay zekanın hareketleri değil !)  Şimdiye kadar yapılmış en iyi yapay zeka ürünlerinden biri olan bu müzik klibi bundan sonraki büyük pop starların müzik kliplerinde de kullanılacağı düşünülüyor.

Chris Lee’nin yapay zeka ile yapılmış Rainy Day, But We Are Together şarkısının video klibini aşağıda izleyebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İzmir’de Kadın Doğum Uzmanı Arayanlara Profesyonel Klinik

 ​Kadın sağlığı ciddiye alınması gereken sağlık sorunlarını içine alıyor. Bu nedenle kadın hastalıkları ve doğum …

Bir cevap yazın