Google Play Store’da Şimdi Dene Özelliği Kullanıma Sunuldu

Google Play Store’da kullanıcılar artık bir uygulamayı indirmeden deneyebilecek.


Google’ın kısa bir süre önce duyurduğu ancak tüm kullanıcıların kullanımına sunmadığı şimdi dene özelliği tüm Google Play Store kullanıcılarının kullanımına açıldı.

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android’in içerik mağazası olan Google Play Store’a son gelen güncelleme ile birlikte kullanıcılar Google Play Store üzerinde yer alan uygulamaları indirmeden deneyebilecek.

Google’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu Instant Apps özelliğiyle çalışan bu  uygulamalar kullanıcılar tarafından da çok sevildi. Google Instant Apps ile birlikte bazı uygulamaları öne çıkartıyor ve kullanıcıların bu uygulamalarını denemesini teşvik ediyor. Google’ın ilk olarak geçtiğimiz yıl duyurduğu bu özellik çeşitli aksaklıklar sebebiyle bu yıl mayıs ayında kullanıma sunulmuştu. Gelişticilerin Google’ın bu özelliğini art niyetli kullanmaları sebebiyle Google bu özelliği yeniden yayından kaldırmıştı.

Google bu yeni özellikle birlikte Google Play Store üzerinden şimdilik destekleyen uygulamaların sayfasına “Yükle” yazısının yanına “Şimdi Dene” yazısını da ekliyor. Bu yeni yazıyla birlikte kullanıcılar cihalarında yer yoksa ya da bir uygulamayı indirmeden önce görmek istiyorsa “Şimdi Dene” seçeneğine tıklıyor ve cihazlarına denemek istedikleri uygulamayı indirmeden deneme imkanına sahip oluyor.

Gelişticilerin bu durumu art niyetli bir şekilde kullanmaması için Google Instant Apps programına dahil olabilecek uygulamaları sadece tam sürümünden ayırt edilemeyecek özellik sunmalarını talep ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın