Yeni güncelleme ile Samsung telefonlardaki Bixby düğmesi tamamen devre dışı kalıyor

Samsung’un amiral gemi modelleri hariç diğer akıllı telefonlarında pek de sevilmeyen Bixby butonunu devre dışı bırakacak güncelleme geldi.


Geçtiğimiz Eylül ayında Samsung oldukça sinir bozan Bixby düğmesinin tüm amiral gemi modellerinden kaldırdığını duyurmuştu. Ancak Samsung yakın zamana kadar düğmenin aktif olduğu uygulamalarla boğuşmaya devam ediyordu. Bu düğmeyi çeşitli diğer uygulamaların kullanılması için tanımlamaya imkan verilmiş olsa da şimdiye kadar net bir randıman alınamamıştı. Samsung da yeni bir güncellemeye giderek Bixby butonunu tamamen devre dışı bırakmaya zemin hazırlayan bir dizi geliştirme yaptı. Telefondan bu butonu devre dışı bırakmak için yapılması gereken işlem ise oldukça basit olacak. Yeni güncelleme ile birlikte gelecek olan menüde Bixby düğmesini tamamen devre dışı bırakabileceksiniz ve bu tuşa yanlışlıkla bile dokunsanız bile Bixby Home karşınıza gelmeyecek ve tuş tamamen işlevsiz olacak.

Samsung’un bu tuşu farklı uygulamaların kısayolu olarak kullanılmasına imkan veren güncellemesinde pek performans alamamasının akabinde bu yeni güncelleme ile sorun tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor. Samsung Note 8, S8 ve S8+ akıllı telefonlarında bu sorun yaşanmazken Bixby butonu bulunan diğer telefonlar için yapılması gereken yönerge ise güncelleme sonrasında şöyle; Öncelikle güncelemeyi almak için, Galaxy Uygulamaları > Uygulamalarım > Güncelleme bölümünden Bixby uygulamasını güncelleyin. Böylelikle cihazınız Bixby uygulamasını gerektiği gibi güncelleyecek ve tuşu devre dışı bırakabilecektir.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın