Yeni iPhone X Türkiye fiyatı vatandaşı çok sinirlendirecek

Yeni iPhone’nun tanıtımı yaklaşırken fiyatı hakkında da ilginç sızıntı haberleri gelmeye devam ediyor. İddialara göre en düşük iPhone 999 dolardan en yüksek model iPhone ise 1200 dolardan satılmaya başlanacak.


Tanıtıma 4 gün kala daha ismi bile tam olarak netleşmeyen yeni iPhone X veya iPhone 8’in fiyatı için sızan haberler de gelmeye devam ediyor. Türkiye’de diğer ülkelere göre her daim pahalı olarak çıkan iPhone modelleri için bu yeni tanıtımdan sonra da gelenek bozulmayacağa benziyor. Sızıntı haberlerine göre 12 Eylül’deki tanıtımdan sonra 15 Eylül’de Apple’ın internet sitesi üzerinden ön siparişler alınmaya başlanacak ve 22 Eylül’de de ABD’de satışa çıkacak.

EN DÜŞÜK FİYAT BİLE DUDAK UÇUKLATACAK

Yeni iPhone’nun küçük ve düşük kapasiteli versiyonunun bile fiyatının 999 dolardan başlayacağı iddia edilirken yüksek kapasiteli olanlarının 1200 dolardan satışa çıkacağı iddia ediliyor. kaldı ki Türkiye’de bu fiyat vergilerle birlikte çok daha yüksek durumda olacak. İddialara göre çıkan bu fiyat tüm dünya tarafından aşırı derecede pahalı olarak tanımlanıyor ancak potansiyel kullanıcıların tek bir tesellisi var, o da yeni iPhone çıktından sonra iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ucuzlayacak olması.

512 GB’LIK MODEL DÜNYADA BİR İLK OLACAK

Daha önce hiçbir iPhone modeli 512 GB olarak üretilmemişti. En yüksek kapasiteli olan iPhone 7 256 GB olarak satışa sunulmuştu ancak Apple yeni iPhone’a 512 GB’lık bir bellek de koyacak gibi görünüyor. Apple’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre ayrıca yeni iPhone’da 64GB, 256GB ve 512Gb seçenekleri yer alacak. Türkiye’deki vergiler ve diğer ücretler ile birlikte iPhone’nun yeni modelinin fiyatı neredeyse 2.el bir arabanın fiyatıyla denk olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın