Yeni iPhone’lar AirPower ile yarım saatte %50 şarja ulaşacak

Apple’ın yeni iPhone’larda kablosuz şarj özelliğini tanıtmasının ardından gözler Apple AirPower adı verilen kablosuz şarj adaptörüne döndü.


Apple’ın iPhone tanıtımıyla birlikte kablosuz şarj teknolojisinin hayatımıza girmesi bir adım daha yaklaştı. Lansmanda tanıtılan iPhone 8 ve iPhone X’in de kablosuz şarj konusunda çok verimli olacağı tahmin ediliyor. Apple, kablosuz şarj için bir de AirPower isim kablosuz şarj standı geliştirdi. Bu stant telefonunuzu üzerine koyduğunuz anda şarj etmeye başlıyor. Sadece telefon değil ayrıca yine kablosuz olarak çalışan Apple Watch 3 ve Airpods’u da aynı anda standın üzerine koyarak şarj edebiliyorsunuz.

30 DAKİKADA %50 ŞARK EDEBİLİYOR

Hızlı şarj adaptörü olarak da isimlendirilen AirPower, uyumlu olduğu iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X telefonlarını hızlı şarj özelliği ile şarj edebilecek ve tam 30 dakikada %50 şarj dolumu yapabilecek. Şimdilik bu özellik hakkında çok fazla bilgi olmasa da Apple Watch 3 ve Airpods için de aynı dolum oranının doğruluğu henüz belli değil. Ancak 30 dakikada %50 şarj eden bu adaptör matematiksel olarak %100 şarj edebilmek için 1 saate ihtiyacı olmalı fakat burada farklı bir algoritma devreye giriyor. Damlama şarj ile doldurulan bataryalar kablosuz şarj ile sadece %50’lik bölümünü hızlıca doldurabiliyor. Pil ömrünün birmemesi için ise tam dolum için daha fazla zamana ihtiyaç duyuyor.

AIRPOWER TELEFONLARDAN AYRI SATILACAK

AirPower’ın telefonlarla birlikte kutu içeriğinde bulunması tabii ki tüm potansiyel iPhone alıcılarının beklentisi ancak Apple strateji gereği bu standı ayrı olarak satacak. Lansman esnasında çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgi verilmeyen AirPower’ı en ucuz Apple hızlı şarjı olan Macbook USB-C adaptörü (49$) ile karşılaştırırsak fiyatının ucuz olmayacağı da tahminler arasında yerini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kombi Servisi İhtiyaçlarına Profesyonel Çözümler

Kombilerinizde yaşamış olduğunuz her tür arıza için yerine getirilen kombi servis hizmetlerinde sizlerin beklentilerini karşılayacak …

Bir cevap yazın