Yeni Nesil Apple Watch Otomatik Olarak Tansiyon Ölçümü Yapacak

Apple’ın akıllı saati Apple Watch’un yeni modeli otomatik tansiyon ölçümü özelliğiyle gelecek.


Apple’un sevilen giyilebilir teknoloji ürünü olan Apple Watch geliştirilmeye devam ediyor. Son olarak Apple Watch Series 3 ile birlikte LTE bağlantı desteğine kavuşan Apple Watch’un yeni modelinin hangi özelliklerle geleceği ise merak ediliyordu.

Apple’ın sağlık odaklı bir cihaz yapmak istediği Apple Watch’un yeni modeli de kullanıcıların sağlığına yönelik önemli özelliklere sahip olacak. Apple’ın aldığı patente göre Apple Watch’un otomatik olarak kullanıcıların tansiyonun ölçülmesi hedefleniyordu. Yeni Apple Watch modelinde kullanılması beklenen bu özellik akıllı saatleri farklı bir seviyeye taşımış olacak.

Tansiyon hastaları için oldukça faydalı olacak olan bu özellikle birlikte tansiyon hastalarının verileri anlık olarak doktorlarıyla paylaşılabilecek. Son olarak Apple’ın Apple Watch ile birlikte kan şekeri ölçümü de yapmak istediği biliniyor. Apple’ın kan şekeri ölçüm özelliğini Apple Watch üzerinde kullanıp kullanmayacağı şimdilik bilinmese de tansiyon ölçen bir akıllı saat kullanıcıların sağlıkları için oldukça önemli bir ürün olabilir.

Apple’ın sağlık alanında yaptığı ciddi yatırımlar düşünüldüğünde gelecekte Apple ürünleriyle sağlığımıza dair pek çok şeyi öğrenebileceğimiz söylemek yanlış olmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknofest2021 Başvuruları Başladı

Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden TEKNOFEST2021 heyecanı başladı. Teknofest2021 yeniden ayakları yerden kesmeye hazırlanıyor. 21-26 …

Bir cevap yazın