Yeni yazılım dilleri yapay zekayı çok daha iyi yapacak

Yeni yazılım dilleriyle birlikte sürekli olarak güncellenen algoritmalar sonucunda yapay zeka ortaya çıkmış oluyor. Robotların dünyayı yönetmesine artık çok daha az bir süre kaldı çünkü yeni yazılım dilleri her geçen gün ortaya çıkıyor.


Her geçen gün gelişen dünyaya ayak uydurmak son derece zor çünkü artık rahat ve huzurlu bir yaşam istiyoruz. Bunun sebebiyle robotlara olan ilgi artıyor ki robot kelimesi bile ülkemizde henüz yaygın bir hale gelmemiştir. Bazıları anlamını bile bilmiyor ama Avrupa ülkelerinde perdeleri kapatmak için, ev temizliği için ve bu gibi birçok detay için robotlar kullanıyor. Arabalar zaten artık robot olmaya başladı. Robotların insan kılığında olmasına gerek yok ki bu anlamda Tesla’da bir robottur, İphone’da! Bu yüzden yeni yazılım dillerinin her zaman başarıyı yakaladığını belirtmek istiyoruz. Eğer sizde yazılım denince korkuyorsunuz korkmayın çünkü hem dünyayı değiştiren tek şey hem de çok fazla para kazandıran tek şey yazılımdır.

ALGORİTMALAR YENİ YAZILIM DİLLERİNE AÇIK!

Yeni yazılım dilleri geliştirmek çok zor evet ama geliştirince de dünyayı değiştirmiş oluyorsunuz. Yazılımcılar için önemli olan bütün dünyayı değil sadece kendi dünyalarını geliştirmektir. Bugün kendi yazdıkları bir uzaktan kumandalı arabayı kullanırken göz yaşlarına dolan oldukça fazla yazılımcı vardır. Genelde aynı programda yazılıyor ama işte bir şeyi siz kendiniz üretince böyle başarı duygusunu tatmış oluyorsunuz. Algoritmalar artık yeni yazılım dillerine ihtiyaç duyuyor ki bu alanda sürekli olarak güncellemeler oluyor.

YAPAY ZEKA DEDİĞİMİZ ŞEY TAMAMEN ALGORİTMADIR

Yapay zeka dediğimiz şey tamamen algoritmalar, yani yazılım yolundan oluşmaktadır. Sizin sesli veya yazılı komutlarını uygulamak için algoritmalar devreye girerken bugün bir yazılımı, uygulamayı veya internet sitesini bu anlamda kullanılabilir yapan en önemli şey algoritmadır. Bu yüzden yapılan en büyük detayları değiştirmek için yeni yazılım dilleri geliştirilmesi gerekiyor ve yazılımcılar bu alanda saç baş yoldurtan yeni yollar aramaya koyuluyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın