YouTube Kids ile çocuk profilleri ve ebeveyn kontrollerini getiriyor

Dünyanın en büyük video izleme playformu olan Youtube’u yetişkin videolarından ayıran Youtube Kids Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede hizmet veriyor ve güncellemelerine devam ediyor.


Google’ın video uygulaması olan YouTube Kids, çocuklara hitap etmek için tasarlanmış bir video izleme platformu.  Çocukların en sevdikleri oyun, eğitim ve eğlence kanallarını yetişkinlere yönelik içeriği bozmadan izleyebilmelerini sağlamak için kurulan Youtube Kids, bugün itibariyle gelen yeni bir ebeveyn kontrolü güncellemesi ile daha güvenli bir hal aldı. Ayrıca çocukların ilgisini çekecek şekilde tekrar tasarlanan Youtube Kids Google hesabına bağlı tüm cihazlarda da kullanılabiliyor.

Telefon, tablet veya akıllı TV arasında geçiş yaparak çocukların görüntüleme alışkanlıklarını da değiştirmeyen Youtube, kardeşlerinin kendi profillerini karıştırmalarını önlemek için isteğe bağlı bir şifre de oluşturabiliyor. Ebeveynler Youtube Kids’e kayıt olurken çocuklarının doğum tarihlerini girdiklerinde uygulama görünümünü yaş aralığına uyacak şekilde ayarlayabiliyor. Daha küçük yaştaki çocuklar için daha renkli bir tasarım gelirken, yaş büyüdükçe daha mat renkli tasarımlar gelmeye başlıyor. Youtube Kids ayrıca ilk kurulum işlemi sırasında girilen bilgilere göre çocuğun neleri izleyebileceğini ve nasıl etkileyeceğini konusunda da ebeveynlere tavsiyelerde bulunuyor.

TÜRKİYE’DE DE HİZMET VERİYOR

Değişiklikleri açıklayan resmi bir blog yazısında, YouTube ekibi, özellikle olgun içeriği filtreleme konusunda daha fazla geliştirme yaptığını açıkladı. Aileler için daha iyi bir deneyim oluşturmak adına Youtube Kids’i kurduklarını açıklayan Youtube ekibi bu platform için sürekli güncelleme yapıp sistemi daha da kullanılabilir bir hale getireceğinin sözünü de veriyor. Youtube Kids şu an 37 farklı ülkede 11 milyondan fazla kullanıcısıyla 70 milyon video izleme oranına ulaştı. Youtube Kids Türkiye’de de hizmet veriyor. Youtube Kids Türkiye bağlanmak için tıklayın

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın