Youtube mobil uygulaması fazla batarya harcadığını kabul ediyor. Güncelleme yolda

iOS Youtube mobil uygulamasında video izlerken ısınva sorunları ve bataryanın çabuk tükenmesi gibi problemler ortaya çıkmaya başladı. Endişelenmeyin. Youtube üzerinde çalışıyor.


iPhone ve iPad kullanıcılarının iOS 11’in de gelmesiyle birlikte ısınma ve bataryanın çabuk tükenme şikayetlerinin de oldukça artış gösterdiği biliniyor. Bu konuda Youtube’un iOS uygulamasında da sorunlar olduğu düşünülüyor. Öyle ki 15 dakika ile yarım saat izlenen bir videonun bataryada %20’lik bir harcama yaptığı saptanmış durumda. Bu durumda uzun bir video yada film izlendiğinde bataryanın tükenip telefonun yada tabletin kapanması içten bile değil.

TEK SORUN BATARYA TÜKETİMİ DEĞİL

iPhone ve iPad’ler video izleme işlemi yapılırken oldukça fazla ısınıyorlar. Youtube üzerinden fazlasıyla video izleyenlerin de dikkatini çeken bu durum neredeyse her iPhone ve iPad modelinde var olan bir olumsuz durum olarak belirtiliyor. İşlemci gücünde gerçek bir zorlamayı gösteren bu durum için telefonun sadece işlemcisinin olduğu bölümün ısındığı iyi bir kanıt olabilir.

YOUTUBE EKİBİ SORUNU BİLİYOR VE ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Youtube ekibinin yaptığı açıklamaya göre sorun şirket tarafından biliniyor ve bunu düzeltmek için aktif bir şekilde çalışılıyor. Ancak ortaya bir de sorunun iOS’da mı yoksa Google’ın mobil Youtube uygulamasında mı sorusu çıkıyor. Youtube üzerine düşeni yapacağını söylerken yeni bir güncelleme ile sorunu çözmeyi hedefliyor. Eğer siz de aynı sorunu yaşıyorsanız izlemek istediğiniz videoları Youtube’un mobil uygulamasından değil de Safari yada iOS Chrome tarayıcısından izleyebilirsiniz. Böylelikle telefonunuz daha az yorularak daha az ısınır ve pil tüketimi de uygulamadakinden daha tasarruflu olur.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın