YouTube’un Android uygulaması artık canlı yayınları hatırlatma özelliği sunuyor

Ünlü video paylaşım sitesi Youtube, Android uygulamasına artık planlama ve hatırlatıcı özelliklerini de ekliyor. Böylelikle canlı yayın saatleri daha belirleyici oluyor.


Günümüzde neredeyse her sosyal medya platformunda yer alan canlı yayınlar bilindiği üzere Youtube’da da mevcut ancak Youtube bunu bir adım öteye taşıyıp artık yayınları hatırlatma özelliğini de sunmaya başlamıştı. Bu özelliği sadece masaüstü sitesinde kullandıran video paylaşım sitesi artık Android uygulamasında da hatırlatma seçeneğini kullandırıyor.

İki farklı şekilde çalışan bu özelliğin ilk işlevi sizin belirttiğiniz bir saat ve tarihte canlı yayın yapmanıza olanak sağlaması. Bir başlık, açıklama ve zaman planlaması yaptığınızda Youtube Android uygulaması sizi uyarıyor ve canlı yayın için yaptığınız hatırlatmayı size bildiriyor. Böylelikle ne zaman canlı yayın yapacağınızı unutmamış oluyorsunuz. İkinci özellik ise Youtube üzerinden yayınlanacak olan bir canlı yayını size hatırlatması için uygulamaya hatırlatıcı ekleyebiliyorsunuz. Böylelikle yapılacak oan yayını kaçırmamış oluyorsunuz.

YOUTUBE’UN CANLI YAYIN ÖZELLİKLERİ DAHA BASİT KALIYOR

Bildirim olarak gelen bu hatırlatıcılar için Youtube uygulamasının açık olmasına gerek yok. Bildirim çubuğu ekranında size gelen hatırlatıcılara tıkladığınızda işlevleri kullanabiliyorsunuz. Diğer bir özellik ise yapacağınız canlı yayını sadece arkadaşlarınıza, abonelerinize yada tüm halka şeklinde ayarlayabiliyorsunuz. Youtube bu sayede instagram’da oldukça popüler olan Canlı yayın özelliğine rakip olmayı hedefliyor. Instagram’da da sadece takipçilere yapılabilen canlı yayınları Youtube’da da sadece abonelerinize yada seçtiğiniz arkadaşlarınıza yapabiliyorsunuz. Ancak Youtube’un canlı yayınlarında maalesef henüz filtre ve iki kişilik canlı yayın özellikleri bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güvenilir Hosting Hizmeti

Müşteriler firma üzerinden VDS sunucu ve buna benzer pek çok konu hakkında en profesyonel desteği …

Bir cevap yazın