Apple, iPhone 8 Plus’da şişen bataryaların iddialarını soruşturuyor

Geçtiğimiz günlerde Tayvan’da patlayan iPhone 8 Plus bataryasından sonra Apple konu hakkında soruşturma yapıyor.


Gerek sosyal medyada gerekse global haber sitelerinde yer alan patlayan iPhone 8 Plus bataryası haberleri üzerine Apple bu konu hakkında ciddi bir araştırmaya koyuldu. Telefonun her aksamını, bataryalarını, şarj ünitelerini ve şarj soketlerini incelemeye koyulan şirketin konu hakkında büyük bir soruşturma yaptığı iddia ediliyor.

İlgili Haber:

iPhone 8 Plus şarj esnasında patladı

ŞİŞMİŞ PİLLERİN FOTOĞRAFLARI MEVCUT

Sosyal medyada yayınlanan bazı fotoğraflar iPhone 8 Plus’ın bataryalarının şişme yaptığını gösterir nitelikte. Bu fotoğrafları A’dan Z’ye inceleyen Apple, kullanıcıların fotoğrafları yayınlarken yazdıkları açıklamaları da ayrıca inceliyor. Gelen yorumlar arasında şişen bataryaların ekranı dışarıya doğru ittiği de belirtiliyor. Sosyal medyadan gelen fotoğraflardan birinde ise iPhone 8 Plus kullanıcısının orijinal şarj aleti kullanmasına rağmen bataryanın şiştiği ve kablonun da tamamen orijinal olduğunu söylüyor.

GALAXY NOTE 7 İLE AYNI KADERİ PAYLAŞABİLİR

Apple politikaları gereği konu hakkında başlatılan soruşturmada Samsung Galaxy Note 7’nin daha önce lityum piller ile yaşadığı sorun bazalınabilir. Samsung, Note 7’deki hatalı piller sebebiyle telefonları iki kere geri çağırmıştı. Gerekli revizyonları tamamlandıktan sonra bir daha Note 7 telefonlardan herhangi bir şikayet gelmedi ancak bu durum şirketin prestijine ciddi yaralar oluşturdu. Note 7 hatalı batarya oranı 20bin de bir iken Apple iPhone 8 Plus yeni piyasaya sürüldüğü için bu oranın ne kadar olduğu ise bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Burun Estetiği Fiyatları 2023 Burun estetiği operasyonları açık ve kapalı olmak üzere iki farklı şekilde …

Bir cevap yazın