Apple sessiz sedasız iPhone 7’in en iyi modelini satıştan kaldırdı

Apple’ın şu an satılan en iyi fiyat performans cihazı olarak görülen iPhone 7 Plus’ın en yüksek kapasiteli 256 GB2lik modeli satıştan kaldırıldı.


Apple iPhone X çıkmadan iPhone 8 için son kozlarını oynuyor. iPhone 8’in satışa çıkmasından sonra iPhone 7 ile benzerliği ve fiyat farklılıkları nedeniyle kullanıcıların bir çoğununun tercihi hâlâ iPhone 7. İşte Apple’da bu olguyu kırmak için çeşitli atılımlar yapıyor ve iPhone 7’nin en çok tutulan modeli olan iPhone 7 ve 7 Plus 256 GB’lik modeli resmi internet sitesinden satışını kaldırdı.

IPHONE 8’E DESTEK IPHONE X ÇIKANA KADAR

iPhone 7 256 GB’nin satıştan kaldırılmasından sonra şu an sadece 32 GB ve 128 GB’lik modellerinin satışına devam ediliyor. En yüksek kapasiteli 256 GB’lik modelin fiyatının iPhone 8’e karşı daha makul olmasından dolayı tercih edilen bu telefonu artık maalesef sıfır olarak satın alamayacağız. Ancak bu stratejinin benzerinin iPhone X çıktığında da yaşanması bekleniyor. Öyleki iPhone X satışa çıktıktan sonra fiyatından dolayı iPhone 8’i tercih eden kullanıcıların telefonda çeşitli kısıtlamalarla iPhone X’e yönlendirilmesi de bekleniyor.

iPhone X çıktığında iPhone 7’nin diğer modellerinin de satıştan kaldırılması gündeme gelebilir. Çünkü iPhone X çıktığında kullanıcılar ya paraya kıyıp iPhone X alacak ya da daha makul fiyata sahip olan iPhone 7’yi tercih edecek. Bu durumda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin satışları iyiden iyiye düşebilir. Bunu yaşamamak için Apple’ın iPhone X modelini çıkarttıktan sonra yavaş yavaş iPhone 7’yi de satıştan kaldırabileceğini ön görebiliyoruz. Apple iPhone tarihinde ilk defa yüzleşilen bu durumda Apple’ın nasıl bir pazarlama stratejisi benimseyeceğini biz de sizin gibi merakla bekleyip görmek istiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Seksi Fantazi Sütyen Takımları İçin Pamuk Tenim!

    Fantazi Sütyen Özenle üretilmiş ve dikkatli bir şekilde piyasaya kazandırılmış iç giyim unsurlarının …

Bir cevap yazın