Apple Watch 3’e yeni bir güncelleme gelene kadar hava durumunu sormayın

Apple Watch 3’te yaşanan yazılımsal sorun nedeniyle Siri’ye sorulan hava durumu komutu bazı akıllı saatleri çökerttiği iddia ediliyor.


Hücresel veri ile çalışan LTE versiyonu ya da LTE’siz bir yeni Apple Watch 3 ‘e sahipseniz Siri’ye şu anki hava durumu hakkında bilgi sormamaya özen gösterin. Apple Watch 3’in dünya çapındaki platformlarına ve forumlarına gelen bazı şikayetlere göre Apple Watch 3 akıllı saatine Siri üzerinden hava durumu sorulduğunda Watch 3’te çökme sorunları baş gösteriyor.

Siri’yi o günkü hava koşullarını içeren bir hava tahmini isteniz akabinde gerçekleşen sorunlar her Watch 3’te meydana gelmiyor ancak bunu test etmeniz size pahalıya patlayabilir. Bu sebepten yeni bir watchOS güncellemesi gelmeden sesli komut aracı Siri’ye gelecek tarihe yönelik ve bugünün hava durumu tahminlerini sormamakta fayda var.

Ünlü sosyal medya sitesi Reddit’e de gelen şikayetlerin bir çoğu aynı sorunu yaşayan Apple Watch 3 sahipleri tarafından tartışılıyor ve sorunun kaynağının Pazar sabahı gerçekleşen Yaz Saati Uygulamasının sona ermesiyle alakalı olduğu düşünülüyor. Diğer Siri komutlarında sorun yaşayamayan Apple Watch 3, şimdilik sadece hava durumunda sorun yaşatabiliyor.

APPLE’DAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Apple’dan henüz net bir cevap gelmese de son dönemde çıkarttığı akıllı telefonlar ile birlikte piyasaya sunduğu Apple Watch 3’ün de bu tarz yazılımsal sorunlar yaşanması, Apple’ın iOS 11’den gelen sorunlar silsilesine bir yenisini daha eklediği yorumlarına neden oluyor. Bakalım Apple bu sorunu düzeltmek için ne gibi bir yol izleyecek ve yeni bir güncellemeyi ne aman gönderecek.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın