BlackBerry Kendi Otonom Aracını Test Ediyor

Telefon pazarında bir türlü istediği yere kavuşamayan Blackberry, otonom araç projesiyle karşımıza çıkıyor.


Bir zamanların popüler akıllı telefon markası olan BlackBerry’nin akıllı telefon bölümü geçtiğimiz dönemde satılmıştı. Kendi markası altında otonom araçlar ve yapay zeka teknolojileri geliştiren BlackBerry’nin geliştirdiği otonom araç yollarda test edilmeye başlandı.

Teknoloji devlerinin artık yapay zeka ve otonom araçlar üzerinde projeler yürütmesinin ardından BlackBerry de kendi yapay zeka ve otonom araç projelerini geliştirmeye başladı. Geçtiğimiz gün Apple’ın otonom araç projesi olan Project Titan’ın görülmesinin ardından BlackBerry de kendi otonom araç projesini halka açık bir şekilde görücüye çıkarttı. Apple’ın otonom araç projesinin aksine bileşenlerinin aracın içine saklandığı BlackBerry’nin otonom araç projesi testleri başarılı bir şekilde tamamlandı.

YENİ BAĞLANTI SEÇENEKLERİ EKLENEBİLİR

BlackBerry ve Delphi Automotive arasında kurulan ortaklıktan doğan BlackBerry’nin otonom araç projesi gelişmiş bir yapay zekayı da içinde barındırıyor. Google ve Uber gibi şirketlerin de kendi otonom araçlarını geliştirdiği bu dönemde BlackBerry’nin bir sonraki hedefi araca LTE ve 5G teknolojilerini de eklemek olacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Urus, önümüzdeki ilkbaharda satışa çıkıyor

Lamborghini en sonunda beklenen lüks sınıf SUV modelini satışa çıkartıyor. Lamborghini Urus ilkbaharda satışa sunulacak.

Bir cevap yazın