Chrome’dan VR destekli yeni web tarayıcı

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı olma özelliğini taşıyan Chrome, VR destekli yeni tarayıcı sürümünü kullanıcılara duyurdu.


Google geçtiğimiz aylarda gerçekleşen bir etkinlikte VR destekli bir internet tarayıcı üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Google’ın Daydream adı verilen VR gözlüğüyle birlikte sorunsuz olarak uyum sağlayan yeni tarayıcı, kullanıcılara internet ortamında sanal gerçeklik deneyimi sunuyor. Sanal gerçeklik yardımıyla internette gezinmenin farklı bir boyut alacağını belirten Google yetkilileri, yeni Chrome hakkında da bazı açıklamalar yaptılar.

VR DESTEKLİ İLK İNTERNET TARAYICISI

Google Chrome 61 adı verilen bu versiyon şimdiye kadar yapılmış ilk VR destekli web tarayıcısı olma özelliğini taşıyor. Sanal gerçeklik yayınları sunan bir çok site ile birebir uyumlu olan yeni Chrome, kullanıcılarına daha iyi bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor Daha önce Samsung tarafından da birçok sanal gerçeklik uygulaması gerçekleşmişti. Ancak Samsung’un web tarayıcısı üzerinden verdiği yayınlar kullanıcılar tarafından mükemmel bulunmadı.

DAYDREAM İNTERNET ÜZERİNDEN SATIN ALINABİLİYOR

Daydream sanal gerçeklik gözlüğü için mükemmel bir eş olan VR destekli Chrome tarayıcı, en iyi performansı bu gözlükte verebiliyor. Samsung ve Oculus gibi VR gözlük üreticilerinden sonra Google’ın Daydream gözlüğüyle de kullanılan bu yeni tarayıcı ile Chrome’ın kullanıcı kitlesiyle birlikte sanal gerçeklik başka bir boyut kazanabilir. Daydream şu an resmi olarak internet üzerinden satın alınabiliyor ancak fiyatları da oldukça fazla. En makul fiyatın 600 TL olduğu sitelerde gözlüğün Türkiye alıcısı çok fazla değil. Yakın zamanda eğer VR teknolojisi daha da gelişir ve bu yeni Chrome sürümü ile insanlara ulaşırsa fiyatın da ucuzlaması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın