Ekim ayında 1 milyondan fazla Samsung Galaxy Note 8 satıldı

Samsung’un amiral gemisi Note 8 sadece Güney Kore’de 1 milyon adet satılarak rekora koşuyor.


Galaxy Note 8, Güney Kore’de bir ay gibi kısa bir süreden beri satışta. Şimdiye kadar Samsung’un yaptığı en iyi amiral gemi akıllı telefon olma özelliğini taşıyan Samsung Note 8, yerel halk tarafından oldukça benimsenmiş durumda. Güney Kore’de her gün yaklaşık 23 bin Note 8 satan Samsung, şu an kendi ülkesinde en çok satılan telefon olma unvanını da elinde bulunduruyor.

TÜRKİYE’DE DURUM NE ?

Türk kullanıcısı Samsung’u her zaman benimsemiş ve gerek çıkarttığı uygun bütçeli telefonlarla gerekse yeni teknolojileriyle Samsung’u seviyor. Apple’ın fanatikleri olduğu gibi Samsung’un da ciddi bir fanatik kitlesi var. Bu sebepten Samsung Note 8 Türkiye’de de ciddi satış rakamlarına ulaşıyor. Apple’ı tercih etmek istemeyen yada Apple’ın iPhone akıllı telefonlarını kullanmaya alışamayanlar Android işletim sisteminin şimdilik en iyi kullanılabilecek telefonu olan Note 8 akıllı telefonunu tercih ediyorlar. Ayrıca Samsung S8 ve S8+’ın da satış rakamlarını göz ardı etmemek gerekiyor.

Dünya çapında bir çok sektörde yer alan Samsung, akıllı telefonlarına ayrı bir ilgi gösteriyor. Siyah, Orkide Gri ve Derin Deniz Mavisi renklerinin yanı sıra, 64GB’lık dahili hafızası bulunan Samsung Note 8’in iPhone 8 ve 8Plus ile rekabet edebildiği biliniyor ancak Samsung henüz maalesef iPhone X ile yarışabilecek bir akıllı telefon çıkartmadı. Ancak o konuda da Samsung S9 iyi bir aday olabilir. Ekrandan parmak izi okucusunu gibi özelliklere sahip olacağı düşünülen akıllı telefonun iPhone X’e iyi bir rakip olacağı düşünülüyor.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor

Ünlü Saç tasarım uzmanı Abdullah Zengin, 2022 Yaz saç trendlerini açıklıyor “Ombre saçların yıldızı bu …

Bir cevap yazın