Google, Android kullanım oranlarını açıkladı.

Google, Android mobil işletim sisteminin kullanım oranlarını yayınladığı bir rapor ile açıkladı. Rapora göre yeni çıkan Android Oreo’nun kullanım oranı sadece %0,2.


Samsung, LG, Motorola ve hatta daha bir çok akıllı telefon ve tablet üreticisinin vazgeçemediği Android işletim sisteminin Ekim 2017 ayını da kapsayacak şekildeki kullanım oranları Google tarafından açıklandı. Geçtiğimiz ay için Android Oreo’nun listede bulunmaması açıkçası güncel listede çok fazla değişiklik göstermedi çünkü Oreo oldukça yeni bir versiyon olduğu için şu an kullanım oranı da oldukça az.

EN BÜYÜK ORAN ANDROID 6.0 MARSHMALLOW’DA

Geçen ayki kullanım oranları raporunda ilk sırayı en çok kullanılan ve orta sınıf akıllı telefonlara denk gelen Android 6.0 Marshmallow alıyor. %32’lik kullanım oranıyla 6.0’ı Android Lollipop %27,6’lık oranıyla takip ediyor. alt ve orta sınıf akıllı telefonlarda daha çok kullanılan bu Android versiyonları daha uzun bir süre listenin başında olacakmış gibi görünüyor.

İlgili Haber:

Android sürümlerinin kullanım oranları açıklandı

ANDROID OREO’NUN DAHA ZAMANI VAR

Üreticilerin amiral gemi statüsündeki akıllı telefonlarında kullanılmaya başlanan ve daha yeni yeni güncellemelere başlanan Android Oreo’nun kullanım değerlerinin bu kadar az olması açıkçası gayet normal. Bu sebepten %0,2’lik kullanım oranı “şimdilik” göze batmıyor. Birçok yeni özelliği sahip olan Android Oreo’nun yakın zamanda kullanım oranlarından yükselişe geçmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın