Google Earth VR sokak görünümleri geliyor

Dünyadaki her yeri kolayca görebilmemizi sağlayan Google Earth, VR uygulamasına sokak görünümleri de ekliyor.


Sanal gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlükleri hayatımızında fazlasıyla yer edinmeye başladı. En son gelişme ise Google Earth’ün VR uygulaması üzerinde gerçekleşti. Google artık VR uygulaması ile 3 boyutlu olarak sanal gerçeklik gözlüğünde sokak görünümlerini paylaşabilecek.

360 DERECELİK SOKAK GÖRÜNTÜLERİ

Google Earth üzerinden incelemek istediğiniz sokağı artık VR gözlüğünüz ile 360 derece izleyebileceksiniz. Sanki sokakta bulunuyormuş gibi bir görüntü izletecek olan VR uygulaması yakın zamanda tüm dünya için aktif hale gelecek gibi görünüyor. Dünyada bulunan her sokağın fotoğraflarının çekildiği ve 360 derecelik kameralar ile veritabanına eklendiğini belirten Google, sanal gerçeklik konusunu ne kadar ciddiye aldığını da bu yolla göstermiş oluyor. Örneğin evinizde oturduğunuz yerden gitmek istediğiniz sokağa VR gözlüğünüzü kullanarak bakabileceksiniz. Kafanızı ne tarafa çevirirseniz sokakta da aynı şekilde çevirecek olan uygulamanın kullanımı da oldukça kolay olacak.

EN ÇOK SATILAN VR GÖZLÜKLERE UYUMLU

Dünyada şu an bir çok VR gözlük satılmasına rağmen en çok satışı yapılan VR gözlükler HTC Vive ve Oculus Rift ile birebir uyumlu olan VR uygulaması daha iyi bir deneyim için geliştiriliyor. Fiyatı yüzünden tercih edilmeyebilecek olan bu VR gözlüklerin aksine Cardboard ve Daydream adı verilen ekonomik VR gözlükler ile de uyumlu olan Google Earth VR uygulaması sorunsuz olarak hizmet verebiliyor. Bu uygulamanın tamamen ücretsiz olduğunu ve yakın zamanda da tüm dünya ülkelerinin sokaklarının veri tabanına ekleneceğini de belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güvenilir Hosting Hizmeti

Müşteriler firma üzerinden VDS sunucu ve buna benzer pek çok konu hakkında en profesyonel desteği …

Bir cevap yazın