Google’ın Android Arama Çubuğu Artık Daha Fazla Kişiselleştirilebilecek

Google’ın mobil işletim sistemi olan Android’in olmazsa olmazlarından olan Google arama çubuğu yeni güncelleme ile birlikte artık daha fazla kişiselleştirilebilecek.


Android işletim sistemine sürekli yeni özellikler katan Google ayrıca kullanıcıların Android deneyimlerini de iyileştirmek istiyor. Kısa bir süre önce Google’ın Android işletim sisteminin ana ekranında bulunan ve kullanıcıların pek çok şeyi kolayca halledebilecekleri bir araç olan Google arama çubuğunun güncelleneceği bilgisi ortaya atılmıştı. Bu bilginin üzerinden çok geçmeden Google arama çubuğunu güncelledi.

Yeni güncelleme ile birlikte Google arama çubuğu eskisinden farklı değil ancak kullanıcılar yeni Google arama çubuğunu diledikleri gibi kişiselleştirebiliyorlar. Duvar kağıtlarına daha iyi uyum sağlamak adına şeffaf bir tasarımla karşımıza çıkan Google arama çubuğu ayrıca farklı renklere de bürünebiliyor.

GOOGLE ASİSTAN DA ENTEGRE OLABİLİR

Şimdilik Google uygulamasının Beta sürümü olan 7.14.15 ile birlikte gelen bu özelliğin kısa bir süre içinde tüm Android kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. Ayrıca yeni araç çubuğuna Google Asistan’ın da ekleneceği belirtiliyor. Google Asistan artık Hey Google komutu ile çalışmaya başlayacağından bu komut ile yapılan aramalarda da Google’ın yeni arama kutusunda gözükmesi bekleniyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Neden Promosyon Çantalar Tercih Edilmeli?

Neden Promosyon Çantalar Tercih Edilmeli? Reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan hediye ürünlere promosyon denir. Firmalar …

Bir cevap yazın