Hayat Trafiktir – Nükhet Çoban


Bir süredir Türkiye’de gençler ve orta yaşlılar arasında gündem oluşturan Puhu TV‘de yayınlanan şahsiyet adlı dizi de isminden bahsedilen kitap, Hayat trafiktir – Nükhet Çoban.

Puhu TV ve yapımcılar gerçekten büyük iş çıkarmışlar. İlk 3 bölümün aynı anda ekranlara yansıması, birçok kişinin dizi hakkında kısa sürede fikir edinmesini sağlarken 4. bölüm ne zaman çıkacak dedikodularını da yanında getirdi.

İnsanlar Agah Bey’in hikayesini, bu kitabın nelere konu olacağını yakın zamanda öğreneceklerdir.

Şimdi gelelim dizinin bazı sırlarına;

 

Türkiye’de pek seri katil vak-ası yaşanmaz. Normalde pek denk gelmeyen kriminal olaylara dizilerde de pek yer verilmemişti. Hikaye itibariyle Dexter’ı bizlere hatırlatan bu dizinin başrol oyuncuları arasında öncelikle Haluk Bilginer Göze çarpıyor. İlk 3 bölümde Cansu Dere, Şebnem Bozoklu‘da epey dikkat çeken isimler.

Puhu TV, online ve ücretsiz bir platform olduğundan bu dizinin bölümleri için ekstra bir web sitesi açılmayacağı aşikar. Ancak ve ancak bir fan sitesi kurulabilir diye düşünüyoruz.

Müjde Ar 9 yıl sonra ekranlara yine bu diziyle dönüyor. Dizi ekibinin bu kadar usta oyuncuyu ve ünlüyü barındırması akıllara şu soruyu getiriyor, online platformda yayınlanan bir dizi nereden para kazanıyor da böylesi bir yapıma imza atıyor?

Gelin Yönetmen Onur Saylak ve senarist Hakan Günday’ı inceleyelim.

Bu ikili, Türkiye’deki birçok başarılı projede karşımıza çıkıyor. Bu dizinin hikayesi de bu yüzden ilgi çekici bir halde ve müthiş bir ekiple taçlandırılmış.

Dizinin diğer oyuncularından da biraz bahsetmek gerekirse;

Hüseyin Avni Danyal, Metin Akdülger, Necip Memili, Şenay Gürler, İbrahim Selim, Fırat Topkorur, Recep Usta, Rabia Soytürk, Ayhan Kavas rol alıyorlar.

Ortalama bir bölümü 60 dakika olan dizide aralarda küçük reklamlar giriyor ve bunların süresi ve kaç adet reklam olacağı ekranın sol alt köşesinde gösteriliyor. Bu da geleneksel medya anlayışından farklı olarak bizlere sunuluyor.

şahsiyet ekibi
şahsiyet dizisi ekibi

Ekip olarak gayet başarılı oyunculardan kurulu bu dizide geçen kitap ismi ilerleyen bölümlerde daha popüler olacak ve sırrı çözülecektir diye tahmin etmekteyiz.

Kitapta ise bir seri katil hakkında zamanın değeri falan paylaşılıyor olabilir diye düşünüyor, sizlerin de neler düşündüğünü merak ediyoruz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Angel Delgado, haftanın beşine seçildi

Angel Delgado, haftanın beşine seçildi   Pınar Karşıyaka forması giyen Delgado, Konyaspor müsabakasında gösterdiği performansla …

Bir cevap yazın