Puhu TV nedir, ne değildir? Sizler için özetledik


puhu
online dizi izleme platformu

Gündemi sarsan bir Doğuş Grubu online medya platformu Puhu TV. Henüz beta sürümünde olmasına rağmen yüz binlerce insanın hakkında konuşmaya başlaması nedeniyle bir teknoloji platformu olarak Online Medyanın bu yeni oyuncusu hakkında bizler de bir şeyler yazmalıyız diye düşündük.

Geleneksel medya, Dünya’nın birçok yerinde ve özellikle Amerika’da ciddi oranda izleyici kaybederken çevrimiçi yayın yapan rakipleri Netflix günden güne kullanıcı sayısını artırmakta ve dünya’nın her yerinden üyelere hizmet vermektedir.

Peki medyadaki bu gelişmeler ne anlama geliyor?

Bilindiği üzere artık geleneksel medya düzenine karşı gençlerin ve orta yaşında bulunan bireylerin ciddi tepkisi mevcut. Yapılan yayınlarda kalitenin düşmesi, reklam kuşaklarının inanılmaz zaman harcaması, gereksiz uzatmalar, bir dizinin finali görebilmek için yaklaşık 25 dakika boyunca reklamlara maruz kalmak, zaman zaman zap yapan bireyleri de rahatsız edebiliyordu. Bunun başlıcası reklam kuşağını geçmek isteyen kişiler dizilerin finalini kaçırabiliyordu.

Bunun dışında evlilik ve türevi programlar da genel izleyici kitlesini kaybetmelerinde önemli rol oynadı.

Gelinen noktada Doğan Holding Blu TV ile internete atılırken Doğuş Holding ücretsiz bir platform olan Puhu TV ile hayatımıza girdi.

Puhu TV sizlerden pek bir şey istemeden, yalnızca mail ve şifre ile giriş dahi yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sizlere hiçbir üyelik olmadan da görüntü izletebiliyor. Bu açıdan bile inanılmaz bir devrim bizlerin hayatında.

Netflix gibi güçlü ancak ücretli rakiplerinin karşısında yerli bir girişimin başarı oranı ne olur pek bilemeyiz ama yaptıkları ilk ses getiren dizi Şahsiyet ile direkt olarak dikkatleri üzerine çeken bir ekipten bahsetmek bizler adına çok sevindirici.

sansürsüz dizi
sansürsüz yayın

 

Yapılan yayınların bir diğer özelliği ise ” sansürsüz ” oluşu. Lakin yeni çıkan yasa ile bu tip platformların da denetleneceği düşünüldüğünde yakında sansürsüzlük ilkesinden ödün vermeleri kaçınılmaz gözüküyor. Platforma girerken zaten bu tarz küfürlere maruz kalabileceğiniz bilgisi verilse de RTÜK buraları da denetleyebilecek.

Puhu TV ayrıca sizlere ücretsiz olarak bu yayıları sunarak yalnızca reklam gelirlerinin dahi ne kadar yeterli olduğunu kanıtlar nitelikte. Dizilere sürekli erişim olacağından normal bir televizyona göre reklam izlenme oranları çok daha fazla olacaktır düşüncesi hakim

Sizlerin Puhu TV anıları ve düşüncelerini de son derece merak ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süper Lig’de perde açıldı!

Süper Lig’de perde açıldı! Türkiye Süper Lig’de perde açıldı ve ilk mücadeleler büyük bir heyecana …

Bir cevap yazın