Herhangi bir iPhone’da iPhone X’in yeni zil sesi tonu Reflection nasıl kullanılır ?

iPhone X’e özel olarak eklenen zil sesi tonu Reflection’ı tüm iPhone’larda nasıl kullanabileceğinizi anlatıyoruz.


Saatler öncesinde yaptığımız habere cevap niteliğinde bir yazı daha yayınlıyoruz. iPhone X sahipleri Özel Zil Sesi ile ayırt edilebilecek haberimizden daha 2 saat geçmeden iPhone X haricinde başka iPhone modelleri kullanan kullanıcılar çözümü bulmuşlar bile.

Çeşitli göz alıcı özellikleri bir yana, iPhone X de benzersiz bir zil sesi tonu olacağı da söyleniyordu. Reflection yani yansıma isimli bu zil sesi tonu sadece iPhone X’lerde bulunacağından bahsediliyordu. Yumuşak parıldayan bir sese sahip olan özel sesi tonu telefonun menüsünden seçilebiliyor ve kullanılabiliyor olacak. Ancak iPhone X daha gelmeden bu melodiyi nasıl güncel iPhone’larda kullanacağınızı da açıklamak istiyoruz.

REFLECTION MELODİSİ NASIL IPHONE’A EKLENİR ?

Bu işlemi yapmadan önce lütfen tüm yedeklerinizi alın. Yapacağınız hatalı işlemlerden yada diğer sorunlardan Teknoxo sorumlu değildir. Öncelikle belirtelim ki aşağıda yapacağımız işlem tamamen manuel olarak zil sesini tanımlamaktır. Yani iPhone X’teki gibi kendiliğinden iOS işletim sisteminin içine dahil olan ve ayarlardaki ses bölümünün içinde zil sesi tonlarının arasında yer almayacaktır. İlk yapılması gereken şey, zil sesinin ses dosyasını bilgisayarınıza indirmeniz olacaktır. Zil sesini buradan indirebilirsiniz. Ses dosyası başarıyla indirildiğinde iTunes’u açın ve USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Sonrasında indirdiğiniz Reflection zil sesi dosyasını iTunes’un sol kenar çubuğundaki iPhone’unuza sürükleyip bırakmanız gerekiyor. Böylelikle telefonunuzun zil sesi bölümünde Reflection melodisini de görecek ve kullanabileceksiniz.

Melodi Linki ve Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın