Huawei, 2017’nin 3. çeyreğine kadar 100 milyondan fazla telefon sattı

Çin menşeli Huawei bu yılın Eylül ayına kadar toplamda 100 milyon telefon sattığını açıkladı.


Huawei daha önce internet sitesinden ve Çin’deki popüler teknoloji mağazalarından ciddi satışlar yaptığını açıklamıştı. Hatta analiz firmaları tarafından Apple’dan sonra en çok telefon satan 2. mobil cihaz üreticisi olma konumuna bile erişmişti. Huawei bu konuda gelişmesini sürdürüyor ve sürekli yeni tanıtımlar ve duyurular ile bu yılın Eylül ayına kadar hem internet üzerinde hem de global olarak 100 milyon telefon sattığını belirtiyor.

Önümüzdeki yıl katlanabilir telefon çıkartabilir

Huawei aşırı derecede yenilikçi bir firma. Kaldı ki bu yönüyle Apple’ı bile kendisine en büyük rakibi konumuna getiriyor. Daha önce Teknoxo.com olarak Huawei’nin katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığından da bahsetmiştik. Bu bağlamda Huawei katlanabilir ekranlı bir telefon çıkartırsa yenilikçi bir yaklaşım olacağından önümüzdeki sene daha da fazla satış yapabilir. Geçtiğimiz günlerde 58 saniyede tükettiği stoklarıyla da gündeme gelen Huawei, ayrıca ev sistemleri, tablet ve diğer elektronik cihazlar üzerinde de oldukça yenilikler yapıyor.

Geçtiğimiz yıla gör %19’luk büyüme oranı yaklayan Huawei, gelirlerini de %30 arttırmış görünüyor. Pazar payının büyük bir bölümüne sahip olan Huawei ayrıca Çin’de dahil olmak üzere toplamda 42300 satış mağazasıyla hizmet veriyor. Yakın zamanda Türkiye’de de oldukça fazla görmeyi planladığımız Huawei’nin Türkiye için pazarlama stratejisinin ne olacağını biz de merak ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Promosyon Çantası İmalatı Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz? Firmalar reklam için farklı işlemler yaparlar. Bu …

Bir cevap yazın