iOS 11’in yeni güncellemesi tüm iPhone’larda pil ömrünü önemli ölçüde artıracak

Apple, iOS 11’e getireceği yeni güncelleme ile pil ömründe 2 kata varan kullanım sürelerine kavuşacağı iddia ediliyor.


iOS 11’in önümüzdeki dönemde geleceği bilinen yeni güncellemesi hem iPhone hem de iPad için yeni özellikler ve iyileştirmeler getiriyor. Ancak uyumlu cihazların yaklaşık % 60’ında kurulu yeni yazılım sürümünün, pil ömrüyle ilgili önemli sorunları var. Apple bu sorunu getirdiği bir önceki iOS 11.1 güncellemesiyle gidermiş gibi görünse de hâlâ birçok cihazda bu sorun yaşanmaya devam ediyor.

Apple şu anda iOS 11.1’e ek olarak getireceği yeni bir sürümü test etmenin son safhalarında. Hatta bu yeni sürüm için iOS 11.1 Beta 5 sürümünü de geliştiriciler için kullanıma da açtı. iOS 11.1.3 sürümüyle gelmesi beklenen özellikler ise daha çok pil geliştirmelerini kapsıyor.

YENİ SÜRÜM 2 KAT BATARYA ÖMRÜ VEREBİLİR

Apple’ın getireceği yeni iOS güncellemesinden daha çok pil sorunlarına eğileceği düşünülüyor. Ekran yazılımları ve kullanım durumlarına göre yeni güncellemeden sonra pil ömrüne dayalı olarak kullanım sürelerinin 2 katına çıkacağı şeklinde söylentiler var. Şüphesiz ki şimdiye kadar çıkan en sorunlu işletim sürümü versiyonu olan iOS 11, gelen bir sürü güncellemeye rağmen hâlâ oturmamış durumda ve kullanıcılar henüz tam olarak iOS 11’e güvenemiyor. Hatta burada belirttiğimiz yazımızda da iOS 11′ e güvenmeyen kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun hâlâ eski sürümleri kullanıldığı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne?

DeFi Nedir? Finans Dünyasını Değiştirebilir mi? Farkı Ne? DeFi Nedir? Kripto para dünyasında en çok …

Bir cevap yazın