iPhone 8 ve iPhone X’in kablosuz şarjda hangi otomobillerle uyumlu olduğu belli oldu

Apple iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X akıllı telefonunuzu kablosuz olarak şarj edebileceğiniz otomobil markaları belli oldu.


Apple 12 Eylül’de tanıtımını yaptığı iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’in hangi kablosuz şarj cihazlarıyla şarj edilebileceğini ve 3.parti şirketlerle de çalışacağını açıklamıştı. Şarj pedleri yardımıyla kablosuz olarak şarj edilebilen iPhone’ların şimdide hangi otomobil markaları ile uyumlu çalışacağı belli oldu. Eğer aşağıda listelenen otomobil markalarının kablosuz şarj özellikli bir modelini kullanıyorsanız iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X akıllı telefonlarını bu araçlarda kablosuz olarak şarj edebileceksiniz.

Çoğu arabada iPhone 8 veya iPhone 8 Plus ile çalışan dahili Qi sertifikalı kablosuz şarj cihazları bulunduğunu söyleyen Apple, iPhone X’in de Qi sertifikalı bir kablosuz şarj pediyle şarj edilebileceğini açıkladı.

İşte iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X modellerine uyumlu otomobil markaları;

Audi, BMW, Chrysler, Ford, Honda, Mercedes-Benz, Toyota, Volkswagen (Seat, Skoda), Volvo araçlarının kablosuz şarj özelliği bulunan bir otomobilini kullanıyorsanız Apple’ın yeni akıllı telefonlarını kablosuz olarak şarj edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ISO 27001 Belgesi

ISO 27001 Belgesi ISO 27001 belgesi, ISO’nun sunduğu önemli standartlardan bir tanesidir. Son derece önemli …

Bir cevap yazın