iPhone 8 ve 8 Plus’de çıtırtı şikayetleri başladı

Apple geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü iPhone 8 ve 8 Plus modelleri için kulaklıktan gelen çıtırtı sorunuyla karşı karşıya.


iPhone 9 ve 8 Plus’ın piyasaya çıkmasından sonra satılan bir çok telefon kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Ancak kullanma başlanmasından sonra görüşme esnasında meydana gelen çıtırtılar Apple’ın başını ağrıtacakmış gibi görünüyor. Kullanıcılar tarafından Apple’a gelen şikayetler bazı telefon görüşmelerinde karşı taraf ile konuşurken gelen çıtırtı seslerinin olması. Her telefon görüşmesinde olmayan bu çıtırtılar, telefonlarını yeni alanların canını sıkmaya başladı.

APPLE’DAN İŞE YARAMAYAN ÖNERİ

Apple bu şikayet ile gelen kullanıcılarına tek ve kolay bir çözüm yolu sunuyor. Çağrı merkezi yada mağazalara giden kullanılara telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi öneren Apple’ın bulduğu bu çözüm ise henüz işe yaramış gibi görünmüyor. Apple bu sorunu en yakından halletmek için kolları sıvamış durumda. Üretici bu yeni telefonlar için bu tarz sorunları bekliyor ve şikayetler ile gelen geri bildirimlere göre bir güncelleme ile tüm sorunları çözüyor. daha önce de bir çok kere yaşanan bu durumun çözümü de oldukça basit.

BİR GÜNCELLEME İLE GİDERİLEBİLİR

Apple bu çıtırtı problemini yapacağı bir güncelleme ile giderebilir. ABD ve Avrupa merkezli mağaza ve temsilciliklerinden gelen bu şikayetlere kayıtsız kalmayacağını düşündüğümüz Apple, iOS 11’de bir çok hatayı da bu güncelleme ile birlikte düzeltebilir. Geçtiğimiz günlerde kullanıcılar tarafından geri bildirimlerde iOS 11’in eski iOS versiyonlarına göre daha fazla pil tükettiği belirlenmişti. Apple iOS 11 mobil işletim sistemine de bu konuda ayrıca bir güncelleme getirecek gibi görünüyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri

Plastik tekerlek modelleri ve özellikleri Dayanıklı plastik malzemeler kullanılarak üretilen plastik tekerlek modelleri, ev ve …

Bir cevap yazın