iPhone 8’in satışa başlanacağı ülkeler batarya şişme konusunda endişeli

Apple, iPhone 8 ve 8 Plus modellerini yakında tüm ülkelere göndermeye başlayacak ancak herkesin aklında batarya şişme konusundaki endişeler var.


Yeni iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın her ikisi de Kasım ayı içerisinde birçok ülkede satılmaya başlanacak ancak cihazların ekranı iterek şişen piller konusunda telefonların satışının yapılacağı ülke yetkilileri oldukça endişeliler. iPhone 8’in piyasaya sürülmesinden bu yanaAmerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere birçok büyük pazarda aynı sorunla karşılaşan Apple konu hakkında herhangi bir geliştirme yada ürünleri geri çağırma gibi bir işlem yapmadı. Teknoloji pazarının büyük isimlerinden biri olan Güney Kore, telefonların ülkeye sokulmadan önce test edilmesi gerektiğini savunuyor.

YEREL ŞİRKETLER TEST YAPMAYI PLANLIYOR

Başta Güney Kore olmak üzere birçok ülke Apple’ın sorunlu bataryalar ile gönderebileceği telefonların riskini sıfıra indirmek için birer organizasyon kurmayı hedefliyor. Bu organizasyonda bulunan uzmanlar Apple iPhone8 ve iPhone 8 Plus telefonları test edecek ve sonrasında da son kullanıcı için onaylayacak. Bu işlemi her iPhone için yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmezken, riski tamamen ortadan kaldırmak için her telefona bu işlemin yapılması gerektiği iddia ediliyor. Ayrıca organizasyonu oluşturmak isteyen ülkelerin, bu işi Apple’ın üstlenmesi gerektiğini ve gönüllü olarak modellerini geri çağırmaları gerektiğini belirtiyorlar.

Şimdiye kadar iPhone 8 sahipleri tarafından hiçbir yaralanma vakası bildirilmemiş olsa da cihazlara güvensizlik hakim. Telefonlar şarja takıldığında pillerin şişmesi istenmeyen sonuçlar doğurabileceği gibi, şarj esnasında yapılan telefon görüşmelerinde de aynı şişme riskinin olduğu biliniyor. Apple konu ile ilgilendiğini söylüyor olsa da henüz bir geri çağırma yapmaması ve telefonların hâlâ kullanıcılara satılıyor olması, iPhone 8’in yeni satışına başlanacak ülkeleri de oldukça korkutuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın