iPhone X Ekran değişimi ve garanti dışı onarımların fiyatları belli oldu

Apple, web sitesinde bugün ön siparişe açılan iPhone X modeli için garanti dışı servis fiyatlandırmasını ve ekran değişim ücretlerini paylaştı.


Apple’ın standart olarak verdiği ve fabrikasyon hatalarını kapsayan garantinin kabul olmadığı durumlar için servis fiyatlandırma listesini güncelledi. iPhone X için yapılan bu güncellemede ABD başta olmak üzere birçok ülkede aynı fiyat politikası uygulanacak. Avustralya, Kanada, Almanya ve İngiltere de dahil olmak üzere aynı fiyatı uygulayacak olan Apple servisleri bunların dışında kalan ülkeler için fiyatların değişiklik gösterebileceğini söylüyor.

EKRAN DEĞİŞİMİ ÜCRETİ

Apple iPhone X için yayınladığı servis fiyat listesinde Yukarıda belirtilen ülkeler için servis ücreti ve ekran da dahil olmak üzere 279 dolar olarak belirlenmiş. İşçilik masraflarını da kapsayan bu fiyat diğer ülkelerde daha da yüksek olabilir.

HASAR VE DİĞER DEĞİŞİM ÜCRETLERİ

Apple hasar alan veya darbe alarak bozulan iPhone X’lerin onarımı için ise 549 dolar talep ediyor. Telefonun satış fiyatınının yarısından fazla olan bu fiyatı iPhone X kullanıcılarının tepkisine yol açacağına inanılıyor.

Apple Care+, yani Apple’ın ABD’deki cep kasko hizmeti 199 dolara ön siparişe eklenerek satın alınabiliyor. Bu cep telefonu kaskosunu yaptıran müşteriler yukarıdaki fiyatlardan tamamen muaf olacaklar ve hiçbir ücret ödemeden hem ekran hasarlarını hem de diğer bozulmaları ücretsiz olarak tamir ettirebilecekler. Türkiye’de de yerel şirketler tarafından yapılan cep kaskosu hizmetleri çalınma, kaybolma, suya düşme, ekran değişimleri ve diğer birçok durumda telefonunuzu ve sizi koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FLDB coin nasıl alınabilir ? Ne zaman borsalarda listelenecek?

FLDB coin nasıl alınabilir ? Ne zaman borsalarda listelenecek? FLDB coin yeni bir proje olmasına …

Bir cevap yazın