LG, iPhone kameralarının üretimini artırmak için yeni bir fabrika kuruyor

LG, Apple’ın artan iPhone kamera modül talebi nedeniyle üretim kapasitesini artırmak için yeni bir fabrika kurduğunu açıkladı.


Birkaç iPhone modelinde tek mercekli ve çift mercekli kamera modülleri üretecek bir üretim tesisi kuran LG, vergi maliyetlerini düşürmek ve daha az maaş verebilmek için tesisleri Vietnam’da kurdu. Güney Kore menşeli şirket, kendi ülkesindeki vergi maliyetleri ve işçi giderlerinin çok daha altına Vietnam’da bu tesisi kullanmayı hedefliyor. Bu yıl sonuna kadar günde 100 bin modül üretim kapasitesi öngören ve 2018 yılında Apple’a tam ölçekli olarak parça temini yapmayı planlayan LG, Apple’ın siparişlerinin en az 2019 yılına kadar devam etmesini bekliyor.

TÜM APPLE ÜRÜNLERİ İÇİN ÇALIŞACAK

LG en büyük müşterisi olan Apple için Güney Kore’de zaten birçok parçayı üretiyor. Ancak Apple’ın iPhone ve diğer cihazlarının da satışlarının yükselmesinden sonra Güney Kore’deki fabrikanın beklentileri karşılamada sorun yaşadığı iddia ediliyor. Çareyi Vietnam’da bir fabrika açmada bulan LG, yaptığı anlaşmaya güvenerek 2019 yılına kadar bu fabrikayı kamera parçaları için kullanmaya devam edecek. iPhone 8 ve 8 Plus kameralarının maliyetlerinin telefon başına 32.5 dolar olduğu biliniyor. Dünya çapında milyonlarca satılan sadece iPhone modelleri bile bu fabrikayı ayakta tutmaya yeter görünüyor. Daha iPad ve diğer Apple modellerini bu istatistiğe sokmadık bile.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Proje Yönetim Yazılımı

    Proje yönetim yazılımı, planlanan proje kaynaklarının en verimli şekilde kullanılarak planlanan zaman içerisinde …

Bir cevap yazın