Merakla Beklenen iPhone X’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Apple’ın amiral gemisi iPhone X’in merak edilen Türkiye fiyatları belli oldu.


Apple’ın Eylül özel etkinliğinde tanıtılan yeni iPhone modelleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamıştı. Özellikle iPhone X modeli kullanıcılardan gerek tasarım gerekse özellikler tarafında tam not almıştı.

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıttıktan sonra iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini satışa sunmuştu. Ülkemizde de 20 Ekim’den itibaren satışa sunulacak olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin fiyatları Apple Türkiye ve Turkcell tarafından açıklanmıştı

İlgili Haber: iPhone 8 ve 8 Plus’ın Türkiye fiyatları açıklandı

Pek çok kişi tarafından oldukça yüksek bulunan bu fiyatlar karşısında Apple’ın Amerika’da bile oldukça pahalı olan iPhone X modelini Türkiye’de ne kadar fiyata satışa çıkartacağı merak ediliyordu. Sonunda Apple Türkiye merak edilen iPhone X’in Türkiye satış fiyatı ne kadar sorusunun cevabını verdi sadece 6.099₺.

Apple Türkiye ayrıca cihazların ne zaman satışa sunulacağını açıklamasa da cihazıların fiyat kısmına devlete ödenecek vergileri de eklemeyi unutmamış. Apple Türkiye’nin rakamlarına göre; Apple Türkiye üzerinden bir adet iPhone X – 64 GB alan bir kullanıcı devlete 1.857₺ tutarında vergi ödüyor. Aynı şekilde eğer ki kullanıcı iPhone X’in 64 GB sürümünü değil de iPhone X – 256 GB sürümü almak isterse 2.057₺ tutarında devlete vergi ödüyor. Son olarak cihazların fiyatlarının yılbaşından sonra artma ihtimalinin olduğunu hatırlatmakta yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veterinerbayrampasa.com

Veteriner bulmak bazen çok zor olabiliyor. Evcil hayvan besleyen kişiler en iyi veterineri bulmak için …

Bir cevap yazın