Merakla Beklenen iPhone X’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Apple’ın amiral gemisi iPhone X’in merak edilen Türkiye fiyatları belli oldu.


Apple’ın Eylül özel etkinliğinde tanıtılan yeni iPhone modelleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamıştı. Özellikle iPhone X modeli kullanıcılardan gerek tasarım gerekse özellikler tarafında tam not almıştı.

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıttıktan sonra iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerini satışa sunmuştu. Ülkemizde de 20 Ekim’den itibaren satışa sunulacak olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin fiyatları Apple Türkiye ve Turkcell tarafından açıklanmıştı

İlgili Haber: iPhone 8 ve 8 Plus’ın Türkiye fiyatları açıklandı

Pek çok kişi tarafından oldukça yüksek bulunan bu fiyatlar karşısında Apple’ın Amerika’da bile oldukça pahalı olan iPhone X modelini Türkiye’de ne kadar fiyata satışa çıkartacağı merak ediliyordu. Sonunda Apple Türkiye merak edilen iPhone X’in Türkiye satış fiyatı ne kadar sorusunun cevabını verdi sadece 6.099₺.

Apple Türkiye ayrıca cihazların ne zaman satışa sunulacağını açıklamasa da cihazıların fiyat kısmına devlete ödenecek vergileri de eklemeyi unutmamış. Apple Türkiye’nin rakamlarına göre; Apple Türkiye üzerinden bir adet iPhone X – 64 GB alan bir kullanıcı devlete 1.857₺ tutarında vergi ödüyor. Aynı şekilde eğer ki kullanıcı iPhone X’in 64 GB sürümünü değil de iPhone X – 256 GB sürümü almak isterse 2.057₺ tutarında devlete vergi ödüyor. Son olarak cihazların fiyatlarının yılbaşından sonra artma ihtimalinin olduğunu hatırlatmakta yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası

Koltuk Yıkama Makinesi – Yakıt Pompası Koltuk yıkamak her zaman zor bir işlem olmuştur ve …

Bir cevap yazın