Twitter 280 karaktere izin vermeye başladı.

Yıllardır sürdüğü 140 karakter geleneğini bozan Twitter artık 280 karaktere izin veriyor. İşte bu gelişmenin sebebi ve 140 karakterin sırrı.


Daha önce Teknoxo olarak Twitter’ın 140 karakterlik tweet atma kotasını 280 karaktere çıkartmak için testler yaptığını açıklamıştık. Twitter bizi yanıltmadı ve test aşamasını 2 haftalık sürede tamamladı. Test iyi geçmiş olacak ki ünlü sosyal mecra artık 280 karakterlik tweetlere izin veriyor.

İlgili Haber: Twitter’da daha uzun tweetler paylaşılabilecek

KULLANICILAR BU DURUMDAN MEMNUN

Twitter kullanıcıları daha fazla yazı ve kelime girebilecekleri için bu durumdan memnun. Çoğu kullanıcının 140 karakterlik tweetler atarken daha fazlasına ihtiyaç duydukları biliniyordu. Ancak sınır nedeniyle diledikleri gibi tweet atamıyorlardı. Yeni gelen bu özellik ile artık 140 karakterlik sınır 280 karaktere çıktı. Bu durumdan memnun olmayan kullanıcılar da yok değil. Bazı kullanıcıların gereksiz tweet attıklarını ve bu tweetlerin de 2’ye katlanacağını yorumlayan bazı kullanıcılar Türk toplumu olarak uzun yazıyı sevmediğimizi de dile getiriyorlar.

140 KARAKTERİN SIRRI NEDİR?

Twitter ilk çıktığı günden beri kullanıcılarına 140 karakterlik tweetler atmayı zorunlu kılıyordu. 140 karakterin aslında hiçbir şey çağrıştırmıyor olmasına rağmen aslında WhatsApp mesajlaşma uygulamasından önce fazlasıyla kullanılan SMS’ten yani kısa mesajdan esinlenilmişti. 160 karakter olan SMS’lere göre düzenlenen Twitter, 140 karakteri kullanıcının Tweet’ine geriye kalan 20 karakteri ise kullanıcının adına ayırmıştır. Ancak Twitter’da kullanıcı adı hiçbir zaman karakterlere dahil edilmemiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri

  Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri     Avrupa’nın en büyük sekizinci ülkesi olan …

Bir cevap yazın