WhatsApp’ta çevrimiçi olmadan mesajlara cevap verebilirsiniz

Bazı zamanlarda çevrimiçi olmadan bir WhatsApp mesajına cevap vermeniz gerekebilir. İşte biz de bu yazımızda bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.


WhatsApp’ın bir açığı mı dersiniz yoksa gizli bir özelliği mi bilemeyiz ancak WhatsApp üzerinden bir kullanıcıya cevap verirken lafın uzamasını istemiyorsanız ve mesajı cevaplarken çevrimiçi durumunda olmak istemiyorsanız bu yazı size tüm ip uçlarını verecektir. 2 farklı yöntemi olan bu işlemi size kısa kısa anlatmak istiyoruz.

BİLDİRİM ÜZERİNDEN CEVAP YAZMAK

Eğer Android mobil işletim sistemi kullanan bir cihaza sahipseniz çevrimiçi olmadan cevap vermenin en iyi yolu bildirimler üzerinden yanıt verilmesi olacaktır. Akıllı telefonunuzun üst bölümünde bulunan kaydırarak açılan bildirimler menüsünü açın ve iletiyi uygulamayı açmadan yanıtlayın. Bildirim üzerindeki yanıtla tuşuna bastığınızda cevabı WhatsApp’a girmeden Android üzerinden yazacağınız için çevrimiçi görünmeyeceksiniz. Android Nougat 7 ve Oreo 8 ile yapılabilen bu işleme ek olarak Android Wear akıllı saatinin bildirim kutusundan da aynı işlemi yapabilirsiniz. Benzer bir durum Apple Watch kullanıcıları için de geçerli. Apple Watch‘a gelen WhatsApp mesajı yanıtla butonuna bastığınızda sesli olarak yazdıracağınız mesaj siz çevrimiçi olmadan karşı tarafa gönderilecektir.

ÇEVRİMDIŞI CEVAPLAMA

Biraz daha zahmetli ama iyi bir yöntem olan çevrimdışı cevaplama yöntemi için ise akıllı telefonunuzun Wi-F ve mobil ağ bağlantılarını devre dışı bırakın. Sonrasında cevap yazmak istediğiniz görüşmeyi açın ve cevap mesajınızı yazın. Sonrasında WhatsApp’tan çıkın. Kablosuz bağlantıyı veya mobil ağ bağlantısını yeniden etkinleştirin. Etkinleştirme yapıldığı zaman arka planda WhatsApp mesajı kendi kendine gönderecektir ve siz uygulama bu cevabı gönderirken WhatsApp’ta olmayacağınız için çevrimiçi de görünmeyeceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticari Başarınıza Yardım

Bir çok kurumun henüz yeterince etkin olamadığı konularda destek sağlayarak kolay bir şekilde ticari başarınızın …

Bir cevap yazın