YouTube, aşırı dinci bir din adamının tüm videolarını yasakladı

Youtube video yayınlama kriterlerine uymayan ve son zamanlarda videoları fazla izlenmeye başlayan aşırı dinci bir kişinin videolarını tamamen kaldırdı.


YouTube terörist videolarını yakalamak ve durdurmak için kapsamlı bir çalışma yapıyor. New York Times, YouTube’un son zamanlarda aşırı dinci videoları izleme altına aldığını ve 2011’de Amerika’ın insansız hava aracı ile öldürülen din adamı Anwar al-Awlaki’nin tüm videoları kaldırıp engellediğini açıkladı.

70 BİN VİDEO KALDIRILDI

Şimdiye kadar Anwar al-Awlaki ile ilgili 70 binden fazla video engelleyen Youtube, terörizm, şiddet ve istismar konularında da oldukça ciddi denetimler yapıyor. Her kesimden insanın erişebileceği ve video ekleyebileceği biliniyor. Bunu kullanan terör yanlısı kişiler için en büyük platformlardan biri de Youtube. Bunu bilen kötü amaca hizmet eden kişiler Youtube’u etkin olarak kullanıyorlar. Ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkeye zarar veren bu terör yanlısı paylaşımların en kısa zamanda tamamen son bulmasını diliyoruz.

Teknoxo Önerisi: İnternette birçok web sitesi, video paylaşım sitesi gibi Youtube’da bir kaynaktır. Ancak kaynak olarak gösterilen hiçbir videonun yada bir web sitesinde yazılan yazının kaynağı hiçbir zaman sanal ortam üzerinden kanıtlanamayabilir. Bu sebepten izlediğiniz her türlü videonun bir kaynak olmadığını anlamak çok önemlidir. Eğer bir aileniz varsa ne olur ne olmaz bakış açısıyla çocuklarınızı Youtube Kids platformuna yönlendirerek en azından hem kontrolü elinizde tutmuş olursunuz hem de riski minimize etmiş olursunuz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzman Şekilde Web Tasarım Hizmeti

Firmayı ziyaret eden müşteriler SEO uzmanı kişiler ile irtibata geçerek gerekli işlemleri en profesyonel şekilde …

Bir cevap yazın