Apple ürünlerinin kutularında çevre dostu malzeme kullanıyor

Apple’ın üretimlerinde çevre dostu bir mantık ile çalıştığı biliniyor. Peki ya ürünlerinin kutularında durum nedir?


Apple, kağıdı daha verimli kullanarak çevre dostu bir yaklaşımla ormanlarını koruma altına almak için attığı adımları özetleyen yeni bir kağıt ve ambalaj materyalini paylaştı. Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak ürünlerde ve tesislerde enerji verimliliğini artırmayı hedefleyen Apple iklim değişiklikleri üzerindeki etkiyi azaltmak için bir dizi çalışma yapıyor. macrumors.com’un haberine göre Apple iPhone, Macbook, Watch ve diğer tüm ürünlerinde plastik oranının azaltıp yenilebilir kağıt ve fiber oranını gün geçtikçe arttıran Apple iPhone 6S’in kutusuyla iPhone 7’nin kutusunu karşılaştırıldı.

HER YENİ MODELDE DAHA AZ PLASTİK

iPhone 6s ambalajında, cihaz ve aksesuarları ayrı ayrı tutarak konumlandırılmış iki plastik tepsi bulunurken, Apple iPhone 7’de tek bir tepsinin ikisini birden tutan bir paketleme stratejisini kullanmış. Bu strateji ile plastik kullanımını daha çok azaltan Apple, böylelikle ikinci tepsiye ihtiyaç duymamış. Petrol ürünleri olarak bilinen plastik kullanımını iPhone 7’de en aza indirgeyen Apple, dönüştürülebilir fiber malzemeye ağırlık vererek çevreye daha az zararlı paketler üretiyor. iPhone 8 ve 8 Plus’ta da benzer bir kutu yapısına sahip. iPhone 6S ve iPhone 7 kutuları karşılaştırıldığında %84’lük bir plastik kullanım düşüşü gözlemleniyor.

YENİ APPLE ÜRÜNLERİNDE DE DAHA ÇOK DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR KAĞIT KULLANILMIŞ

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız iPhone 8 Plus incelemesi ve Apple Watch 3 incelemesi konularında da dikkatimizi çeken bir detay olan kabloların sarılma şekli, bu tezi destekler nitelikte. Apple’ın şarj fişi ve kabloları dönüştürülebilir kağıt malzemeden yapılmış. Apple şimdilik kulaklık kutusu için plastik kullanıyor ancak yakın zamanda ona da farklı dönüştürülebilir bir kutu yapacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ankara’nın En İyi Nakliyat Firması Belli Oldu

Ankara’nın En İyi Nakliyat Firması Belli Oldu 2022 yılında yapılan araştırmalar sonucunda Ankara’nın en iyi …

Bir cevap yazın