Apple Watch 3 bir sporcunun hayatını kurtardı

Apple Watch 3 bir hayat kurtardı. Hücresel veri destekli Watch 3 LTE bir sörfçünün kurtulmasında büyük rol oynadı.


Amerika’nın Kaliforniya eyaletin bir sörfçü kitesurfing adı verilen paraşütlü sörf ile spor yaparken ters bir rüzgara kapıldı ve kayboldu. Apple Watch 3’ün LTE hücresel veri sistemiyle ailesini arayan genç cankurtaranlar tarafından kurtarıldı. Ters bir rüzgar ile köpek balıklarının da bulunduğu bir yöne doğru giden John Zilles isimli sporcu önce Apple Watch 3 akıllı saatinden ailesini aradı. İyi olduğunu söyleyen Zilles sonrasında ailesine cankurtaranları aramaları gerektiğini bildirdi.

Cankurtaranların yanlış yere ilerlediği tahmin eden sporcu, cankurtaranlara ulaşarak gelen ekibe kendi yerini yine akıllı saatinden tarif etti. Kısa zaman sonra kurtulan John Zilles’in bu olaydan hiçbir yara almadan kurtulduğu belirtiliyor. Konudan haberdar olan Apple’ın CEO’su John Cook konu ile alakalı ” Wow güvende olmasına sevindim” yorumunu yaptı.

Apple Watch 3’ün e-sim uygulaması ile çalışan hücresel veri destekli modeli bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan operatör sinyallerini alabiliyor ve telefon görüşmesi yapılabiliyor. Ülkemize gelen Apple Watch 3’ler de ise bu özellik maalesef bulunmuyor. Akıllı saatin hayat kurtarma özelliğinin yanı sıra Apple Müzik’ten müzik dinletmek, GPS ile anlık konumu göstermek ve daha birçok özelliği mevcut.

Apple Watch 3 incelememizi buradan okuyabilir, Apple Watch 3 kutu açma videosunu ise buradan izleyebilirsiniz.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EMRE DİNER KİMDİR?

EMRE DİNER KİMDİR? Gazeteci Emre Diner. 16 Ekim’de Eskişehir’de doğdu. Üniversite eğitimi için gittiği KKTC’de …

Bir cevap yazın