Instagram Anket özelliğini kullanıma açtı

Kendi bünyesine en çok özellik katan sosyal mecralardan biri olan instagram, anketler özelliğini getirerek kullanıcılarına hikayeler ortamında anket düzenleme olanağı sağlamaya başladı.


İlk olarak Snapchat’te gördüğümüz sonrasında instagram’a uyarlanan hikayeler özelliğineek olarak bir yeni özellik daha getirildi. Hikayeler üzerinden yapılan paylaşımlarda artık sizi takip eden kullanıcılar için anketler düzenleyebiliyorsunuz. Peki instagram anket özelliği nasıl yapılıyor?

HİKAYELERDE EN ÇOK KULLANILAN ÖZELLİK OLABİLİR

Instagram üzerinden anket oluşturmak çok kolay. Öncelikle yapmanız gereken hikayeler bölümünden yeni bir hikaye başlatmak. Buraya istediğiniz bir fotoğrafı yada bir hikayeyi ekleyebilirsiniz. Sonrasında sağ üst köşedeki etiketler bölümüne tıklamak ve #anket yada #poll butonuna tıklamak. Karışınıza gelen ekrandaki “Soru Sor…” bölümüne ankette sormak istediğiniz soruyu girmelisiniz. Zaten aşağıki bölümde Evet ve Hayır butonları otomatik olarak geliyor. Bitti tuşuna bastığınız anda hikayeniz artık anket ile birlikte yayında olacaktır.

DAMLALIK ÖZELLİĞİ DE GETİRİLDİ

Bir başka instagram hikayeler yeniliği ise damlalık özelliği. Bu özellik ile yayınlamak istediğiniz hikayenin istediğiniz bir bölümüne tıklayarak o bölümün hangi renk olduğunu görebiliyor sonrasında ekleyeceğiniz etiketleri de bu renge göre paylaşabiliyorsunuz. Görsel açıdan iyi bir özellik olsa da kullanım oranları tabii ki diğer etiketler kadar olmayacağı tahmin ediliyor.

Instagram hikayeler özelliğini aldığından beri birçok yeniliği bünyesine kattı. Kendine özgü bir kullanıcı kitlesi olan instagram’ın hikayeler özelliğini kullanan birçok kullanıcı mevcut. Bu sebepten son yaptığı güncellemelerin bir çoğunu da hikayeler üzerinden yapıyor. Ayrıca instagram canlı yayında yüz filtreleri ve instagram yeni takip özelliği de gelen yenilikler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri

  Finlandiya Girişimci Vizesi 2022 Başvuru İşlemleri     Avrupa’nın en büyük sekizinci ülkesi olan …

Bir cevap yazın