iPhone X ekranları soğuk havalarda sorun yaşatmaya başladı. Apple üzerinde çalışıyor

Apple’ın 10.yılına özel çıkarttığı iPhone X’te kulaklık hatasına ek olarak şimdi de soğuk havalarda yaşanan ekran tepkisizliği şikayetleri baş göstermeye başladı.


Son dönemlerde çıkan amiral gemi akıllı telefonlarının hemen hemen hepsinde telefon ahize hoparlörlerinde sorunlar yaşanıyor. Pixel 2 XL sayesinde Google’ın yaşadığı sorunların yanı sıra daha önce iPhone 8 Plus şikayetleri de hep kulaklık hoparlörü üzerine dayanıyordu. Hatta kulaklık sorunlarından iPhone X’te nasibini almıştı. ( Haber Linki ). Ancak iPhone X’te yepyeni bir sorun daha belirmeye başladı. Soğuk havalar iPhone X’i de etkiliyor.

Bir dizi kullanıcı Reddit’deki iPhone X forumlarında hoparlörün soğuk havalarda kullanmanın dokunmatik ekranın tepkisiz kalmasına neden olduğunu söylüyorlar. Hatta bir kullanıcı şikayetini; “Dışarı çıkınca iPhone X ekranımın çok tepkisizleştiğini fark ettim. Dışarıya çıkıp girmem en fazla 2 saniye sürdü ve bu zaman zarfında ekran tamamen hissizleşti.Web sitelerinde gezinmeyi deniyorum ve iPhone X dokunuşlarımı algılayamıyor.” şeklinde dile getirdi.

APPLE’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Bazı üreticiler, cihazlarını düşük veya yüksek sıcaklık koşullarında kullanmanın, pil ömrünü kısaltabileceğini veya açıklanamayan yeniden başlatma gibi sorunlara neden olabileceğini söylüyor ancak Reddit’te yorumlanan şikayet yeni bir iPhone şikayetinin habercisi olabilir. Apple, yalnızca geçici olduğunu söylediği konuyu doğruladı ve yaklaşmakta olan bir yazılım güncellemesinde bu hatayı düzelteceklerini dile getirdi. Apple’ın yaptığı “Soğuk bir ortamdan hızlı bir değişim sonrasında iPhone X ekranının dokunmaya geçici olarak tepkisiz kalacağı durumlarının farkındayız. Birkaç saniye sonra ekran yine tamamen duyarlı hale gelecektir. Bu, yaklaşmakta olan bir yazılım güncellemesinde ele alınacak.” açıklamasından sonra kullanıcılar bir nebze olsun rahatladılar.

Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır?

Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır? Verimli Makine Üretimi Nasıl Yapılır? Makine üretimleri çeşitli analizler yapıldıktan …

Bir cevap yazın